Кристъл Палас спря серията на Сити, пропусна дузпа в края

След 18 поредни победи в първенството Манчестър Сити загуби точки. Кристъл Палас е отборът, който успя да спре отбора на Хосеп Гуардиола. Срещатата на "Селхърст Парк" завърши 0:0, но домакините има за какво да съжаляват, тъй като в последните минути пропуснаха дузпа. Едерсон спаси удара на Лука Миливойевич от бялата точка.

Мениджърът на Сити едва ли е особено притеснен от първите загубени точки от август. По-неприятните новини за него са контузиите, които получиха Габриел Жезус и Кевин Де Бройне. За Палас също принудително бяха заменени двама - Скот Дан и Джейсън Пънчън.

След това равенство "гражданите" имат преднина от 14 точки пред втория Челси. Те не завършвали годината с победа от 2013 г., като вече трети сезон приключват с равенство.

Край на победната серия на Ман Сити@@@

Манчестър Сити започна уверено и още в четвъртата минута можеше да поведе. Бернардо Силва стреля от добра позиция, но встрани от вратата. Секунди по-късно Гюндоган навлезе в наказателното поле, но опитът му да намери съотборник бе пресечен.

След първите минути, в които домиките изглеждаха притеснени, те се организираха и започнаха да организират типичните си контратаки, разчитайки на Заха и в търсене на Бентеке. Белгийският нападател неочаквано получи шанс да открие резултата в деветата минута благодарение на Мангала.  Бранителят не се разбра с Едерсон, а в опита да изчисти вратарят нацели французина, като кълбото се озова в Бентеке, а вратата беше опразнена. Мангала обаче успя да отклони удара на нападателя. Този период обаче даде увереност на Палас и те заиграха малко по-спокойно.

Двата отбора загубиха по един основен футболист доста рано. Скот Дан се контузи, след като извърши нарушение срещу Де Бройне и бе заменен от Мартин Кели. Габриел Жезус също напусна терена. Бразилецът получи травмата още в началото на срещата, но бе сменен в 23-ата минута, когато видя, че не може да продължи. Жезус напусна със сълзи на очи, а на неговото място влезе Серхио Агуеро.

Няколко минути след появяването си на терена Агуеро удари греда. Аржентинецът бе оставен да стреля малко пред наказателното поле, топката се отклони в играч на домакините и се удари във външната част на десния страничен стълб. Палас направи две добри атаки, но завършващият пас липсваше. Като цяло тимът на Ходжсън успя да ограничи атакуващите футболисти на Сити до почивката.

Отборът на Гуардиола имаше трудно да създава чисти положения и през второто полувреме. След час игра удар на Гюндоган мина встрани от вратата. Малко след това той напусна терена, а на негово място се появи Стърлинг. Постепенно натискът на Сити се увеличаваше, а Сане бе близо до гол.

Като цяло защитата на домакините се справяше, а в 79-ата минута Палас имаше шанс да шокира лидера в класирането. След разбъркване топката стигна до Таунзенд, който от блестяща позиция стреля над вратата.

По всичко личеше, че срещата ще завърши без голове, когато в края настъпиха няколко драматични епизода. В последната минута на редовното време съдията отсъди пресилена дузпа за Палас за нарушение на Стърлинг срещу Заха. Лука Миливойевич обаче стреля в средата на вратата и Едерсон спаси.

Малко по-късно Сити започна бърза контраатака, при която Пънчън събори грубо Де Бройне, като и двамата останаха да лежат на терена и малко по-късно напуснаха. Белгиецът бе изнесен на носилка и състоянието му изглеждаше притеснително. Докато играта бе спряна, за да бъде оказана медицинска помощ на играчите, двамата мениджъри обсъждаха спокойно ситуацията, седнали един до друг на резервната скамейка.

При подновяването на играта Бентеке можеше да донесе победата на домакините. След ъглов удар той бе оставен напълно непокрит в наказателното поле, но ударът му с глава бе неточен.

КРИСТЪЛ ПАЛАС - МАН СИТИ 0:0