Първа загуба за Сам Алърдайс с Евертън (видео)

Евертън допусна първа загуба след идването на Сам Алърдайс. "Карамелите" отстъпиха с 1:2 при гостуването си на Борнемут. Успехът изкачи отбора на Еди Хауи от зоната на изпадащите до 13-то място в класирането, докато тимът от Ливърпул е девети.

Райън Фрейзър се превърна в герой за домакините. Той откри резултата в 33-ата минута след отлична контраатака. Идриса Гай изравни след почивката малко след появяването си в игра. През втората част Евертън заигра по-силно, но надеждите на Алърдайс отново да се размина със загубата, приключиха две минути преди края, когато отново Фрейзър се разписа.

Шотландското крило донесе победата на Борнемут, след като топката се отклони в крака на Майкъл Кийн и не остави шансове на Пикфорд. Вратарят на гостите изигра поредния си отличен мач, като спаси удари на Уилсън и Айб по-рано в мача.

БОРНЕМУТ - ЕВЕРТЪН 2:1
1:0 - Фрейзър (33)
1:1 - Гай (57)
2:1 - Фрейзър (88)