Несвирена дузпа лиши Бърнли от победа на чужд терен (видео)

Надъханият отбор на Бърнли, който преди четири дни едва не надви Манчестър Юнайтед на “Олд Трафорд”, изигра още един силен двубой, но не успя да преодолее Хъдърсфийлд при визитата си в среща от 21-ия кръг на Премиършип. Мачът завърши 0:0, с което гостуващият тим няма успех вече в четвърти пореден кръг.

Днес и реферът Пол Тайрни изигра важна роля, след като в 60-ата минута не даде дузпа в полза на Бърнли. Тогава вратарят Йонас Льосъл видимо съсече Джеф Хендрик в наказателното си поле, но сигнал не последва.

През първото полувреме домакините владееха по-дълго топката, но гостите създадоха повечето опасности, но до гол не се стигна в нито една от двете мрежи.
Така и беше след почивката, като големият шанс за Бърнли дойде в 86-ата минута, когато резервите Сам Воукс и Наки Уелс комбинираха, но в последния момент Льосъл успя да блокира.
Хъдърсфийлд също не се радва на най-добра форма, но поне няма загуба в четири поредни мача.
Днешните съперници ще радват любителите на футбола пак още на 1 януари, когато “териерите” гостуват на Лестър, а Бърнли приема Ливърпул.