Световен шампион преобрази Удинезе

Отборът на Удинезе постигна пета поредна победа в Серия "А", след като надви с 2:1 Болоня на "Ренато Дал`Ара" в мач от 19-ия кръг на първенството. Тимът, който се бореше да не изпадне с Луиджи Нел Нери, беше тотално преобразен след идването на Масимо Одо. Световният шампион от 2006 година с Италия буквало изстреля "фриуланите", които са единственият тим, който завършва годината с пет поредни победи в калчото.

Капитанът на Удинезе Данило си отбеляза нелеп автогол, опитвайки да спре удар на Симоне Верди в 27-ата минута, но въпреки това "бианконерите" стигнаха до пълен обрат. Силван Видмер изравни в 38-ата минута с глава, когато бе оставен непокрит в наказателното поле на домакините. Бранителят от Швейцария има вече две попадения за сезона.

Втората част започна, както завърши и първото полувреме - с гол за "фриуланите". Този път Кевин Лазаня се разписа, след като получи асистенция от резервата Родриго де Паул, който замени Макси Лопес на почивката. Така бившият играч на Карпи има вече седем гола в тази кампания, а от идването на Одо има пет попадения.
Играчите на Роберто Донадони се опитаха да стигнат до равенството, но нямаха късмет, а Матия Дестро пропусна най-добрата възможност. Вратарят Албано Бисари също се справи добре и така Удинезе завършва годината на осмо място с 27 точки, като може да мечтае за класиране в Европа, ако запази тази форма през пролетта на 2018 година.