Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Салах реши ребуса Лестър пред погледа на рекордната покупка на Ливърпул (видео)

Ливърпул завърши 2017-а с обрат и победа с 2:1 над Лестър на "Анфийлд". Гостите поведоха с гол на Джейми Варди (3')  в самото начало, но мърсисайдци се пребориха за трите точки благодарение на феноменалната форма на Мохамед Салах (52', 76'), който се разписа на два пъти след почивката и вече има 17 гола в Премиър лийг. Ливърпул пък увеличи серията си без загуба на 15 поредни срещи във всички турнири.

Пет промени беше направил Юрген Клоп в сравнение с двубоя на "Боксинг дей". Лорис Кариус започна на вратата вместо Симон Миньоле. Садио Мане, Джеймс Милнър, Деян Ловрен и Джо Гомес също бяха титуляри. Рекордната покупка на Ливърпул Вирджил ван Дайк, за когото ще бъдат платени 75 милиона паунда, изгледа двубоя от трибуните на "Анфийлд".

Кристиан Фукс, Демарай Грей, Висенте Ибора и Даниел Амарти стартираха за Лестър.
Двубоят започна именно с грешка на един от централните бранители на Ливърпул, който ще се бори за титулярно място като партньор на Ван Дайк. Жоел Матип сгреши при изнасянето на топката, Ибора овладя и с много добро подаване изведе Марез зад отбраната. Алжирецът пусна към Варди, който засече отблизо - 0:1. Още в седмата минута домакините можеха да изравнят. Фирмино и Мане комбинираха добре отляво на нападението, след което сенегалецът намери Салах в наказателното поле. Голмайсторът на Ливърпул овладя добре, освободи се от бранителя до него, но от десетина метра стреля встрани от вратата.
В 11-ата минута Салах отново се озова в стрелкова позиция, след като бе изведен от Милнър. В решаващия момент обаче Хари Магуайър се хвърли на шпагат и изби топката от краката на египтянина.
В 19-ата минута Мане прати топката във вратата на Шмайхел, но попадението правилно бе отменено заради засада. Веднага след това Салах пропусна нова възможност. Този път бившият играч на Рома бе изведен от Фирмино, след което прехвърли Шмайхел, но топката премина встрани. Последва спасяване на стража на Лестър след изстрел на Фирмино.
Пет минути преди почивката Фирмино и Коутиньо комбинираха добре, но в последния момент Амарти игра много прецизно и изчисти топката от крака на халфа на Ливърпул.
В 52-рата минута логичното се случи и Ливърпул изравни. Салах този път не сгреши, след като получи извеждащо подаване от Мане, справи се с шпагатите на двама бранители и стреля точно - 1:1.
В 59-ата минута Салах за пореден път използва скоростта си и се озова зад отбраната на Лестър. Египтянинът прехвърли Шмайхел, но топката премина над вратата. В 65-ата минута втори гол на Мане днес бе правилно отменен заради засада.
Две минути след това силен изстрел на Ндиди от границата на наказателното поле профуча на сантиметри встрани от целта.
В 76-ата минута Салах направи пълен обрат. Египтянинът получи от Милнър с гръб към вратата, освободи се от Магуайър, който се опита да го фаулира, след което стреля в близкия ъгъл, вкарвайки 17-ия си гол в Премиър лийг от началото на сезона.
Ливърпул остава на четвърто място с актив от 41 точки. Лестър е осми с 27 пункта.