Каляри изненада Аталанта като гост (видео)

Тимът на Каляри победи с 2:1 като гост Аталанта в мач от 19-ия кръг на Серия "А". Отборът от Сардиния спечели с голове на Леонардо Паволети още в 6-ата минута и на Симоне Падоин в 23-ата. Алехандро Гомес бе точен за домакините от Бергамо във втората минута на добавеното време. В петата минута но добавеното време втори жълт картон, съответно червен получи Сена Мианг от Каляри.

В 6-ата минута Паволети с глава изпрати топката във вратата на домакините след центриране от ъглов удар. В 23-ата минута пък грешка на футболист на Аталанта доведе до бърза контраатака за Каляри, която завърши с гол на получилия топката в наказателното поле на домакините Симоне Падоин. Играчите на Аталанта опитаха всичко, за да избегнат поражението, но силите им стигнаха само за почетен гол на Гомес в 92-ата минута след шут от близко разстояние.

Каляри е 15-и в подреждането с 20 точки, а Аталанта заема девета позиция с 27.