Нов разочароващ резултат за Рома (видео)

Отборът на Рома записа нов разочароващ резултат и Скудетото вече изглежда твърде далеч от "вълците". На собствения си стадион "Олимпико" "джалоросите" завършиха 1:1 с живналия под ръководството на новия си наставник Джузепе Якини Сасуоло. Юношата на Рома и бивш играч на Сасуоло Лоренцо Пелегрини изведе домакините напред в резултата в 31-ата минута, но Симоне Мисироли изравни в 78-ата. Старши треньорът на Рома Еузебио Ди Франческо се изправи за първи път срещу бившия си тим Сасуоло, но няма да запомни с добро двубоя. За ветерана в състава на "неровердите" Паоло Канаваро пък това бе последен мач в кариерата му. 36-годишният защитник отсега нататък ще помага на брат си Фабио Канаваро, който е треньор на китайския Гуангжоу Евъргранде.

В последните си 6 мача в Серия "А" "вълците" не се представят особено убедително - 3 равенства, една загуба и само 2 победи. Последната победа на тима бе с 1:0 на "Олимпико" срещу Каляри със спорен гол на Федерико Фасио в 94-ата минута. Така Рома заема четвърто място в класирането с 39 точки и е вече на цели 9 от водача Наполи. Столичани са с мач по-малко - гостуване в Генуа на Сампдория в края на януари. Към лошата серия трябва да добавим и домакинската загуба с 1:2 от Торино за Купата на Италия. Сасуоло пък е 14-и с 21 точки, като дойде на "Олимпико" днес с 3 поредни победи в последните си 3 срещи.

Гостите от Сасуоло съвсем не мислеха само за отбраната си в началните минути и първи трябваше да прави решаващо спасяване стражът на Рома Алисон. В 10-ата минута подхлъзване в много неподходящ момент на Федерико Фасио позволи на Матео Политано да стреля от доста добра позиция, но бразилският страж на домакините парира шута.
Столичани изпитваха трудности в създаването на сериозни опасности за вратата на Андреа Консили, но още първото сериозно голово положение бе превърнато в попадение от "джалоросите". В 31-ата минута Диего Пероти центрира отляво, Патрик Шик не успя да играе с топката, но тя достигна до Един Джеко, който веднага намери свободния вдясно от него Лоренцо Пелегрини и младият халф с премерен удар изведе Рома напред.
В 37-ата минута Антонино Рагуза стреля опасно към вратата на домакините и Алисон Бекер бе принуден отново да показва добра реакция.
В 56-ата минута Консили спаси отлично след блестяща индивидуална акция и изстрел на белгийската звезда на Рома Раджа Наинголан, а секунди по-късно Сасуоло пропиля великолепен шанс за 1:1. Рагуза стреля неточно след много хубав пробив през центъра.
В 65-ата минута включилият се от пейката Стефан Ел Шаарауи не успя да направи резултата 2:0 след пас отляво на Александър Коларов. Ударът отблизо на "Малкия фараон" бе отразен от Консили.
В 71-ата минута Джеко опъна мрежата зад Консили с мощен шут с левия крак, но голът бе отменен заради засада на босненския нападател.
В 78-ата минута Федерико Пелузо центрира отляво и Симоне Мисироли с глава заби топката във вратата на Алисон, който успя да закачи кълбото, но не и да отрази изстрела - 1:1.
В 85-ата минута Алесандро Флоренци получи топката в наказателното поле и успя да преодолее Консили, но и това попадение бе отменено. Флоренци не бе в засада при паса, но в такава бе резервата Дженгиз Юндер и може би това даде основание на арбитъра Даниеле Орсато да отмени гола.
В минутите до края домакините така и не успяха да стигнат до победно попадение и трябваше да преглътнат ново разочарование в последно време, след като в миналия кръг загубиха с 0:1 важния мач с Ювентус.