Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Стоук измъкна точка от гостуването си на Хъдърсфийлд (видео)

Хъдърсфийлд и Стоук Сити изиграха интересен двубой, в който не успяха да излъчат победител, след като направиха 1:1 на "Джон Смит Стейдиъм". Томас Инс даде заслужен аванс на домакините в 10-ата минута, когато засече от границата на вратарското поле една върната от аутлинията топка, вкарвайки първия си гол в Премиър лийг през този сезон. "Грънчарите" можеха да изравнят в 27-ата минута, но Йонас Льосъл някак успя да избие удар със задна ножица на Чупо-Мотинг и да задържи топката на голлинията.

"Териерите" доминираха след почивката, но Стоук стигна до равенството. В 60-ата минута Джо Алън центрира към далечната греда, където Рамадан Соби засече отблизо.

Двата тима настояваха за дузпи в своя полза. Първо Аарън Мууй падна в наказателното поле в една спорна ситуация, а след това и Маме Бирам Диуф претендираше, че е бил фаулиран. И в двата случая сигнал не последва.

Хъдърсфийлд е на 11-о място с актив от 23 точки. Стоук е на 13-аа позиция с три пункта по-малко.