Ливърпул подари петица на феновете си за Коледа (видео)

Феновете на Ливърпул получиха отличен подарък за Коледа, като техните любимци ги зарадваха с убедително предстяване и пет гола в домакинството срещу Суонзи. Мърсисайдци спечелиха с 5:0 и се върнаха на четвърто място в класирането.

Филипе Коутиньо, който изведе тима с капитанската лента, откри резултата още в шестата минута. Бразилецът намери сънародника си Фирмино за втория гол в мача в началото на втората част. Два гола в рамките на минута направиха резултата 4:0, след като Александър-Арнолд и Фирмино се разписаха, а осем минути преди края и Окслейд-Чембърлейн се нареди сред голмайсторите.

Ливърпул много рано откри резултата в домакинството си на последния в класирането Суонзи. Мърсисайдци поведоха в шестата минута след изключително изпълнение на Филипе Коутиньо, който изведе тима с капитанската лента. Гостите загубиха топката в близост до центъра, а след две бързи подавания на Фирмино и Салах топката стигна до Коутиньо, който я прати великолепно към горния ляв ъгъл на Фабиански.

Отборът на Юрген Клоп имаше предимство до края на първото полувреме, но то не бе толкова изразително. "Червените" контролираха играта, но не създадоха много положения. Емре Джан пробва удар, с който Фабиански нямаше проблеми да се справи. Ливърпул организира още няколко добри атаки, но те не бяха завършени.
Младият талант Оливър Макбърни отлично си спечели позиция за удар в 37-ата минута, но изстрелът му бе блокиран от Клаван. В самия край на полувремето Фирмино стигна до реална възможност да удвои аванса на домакините. Бразилецът обаче стреля встрани от вратата.
От началото на втората част Ливърпул вдигна темпото и заигра по-агресивно. Мърсисайдци бързо създадоха две опасности, а в 52-а минута Фирмино удвои аванса им. Коутиньо центрира от фаул, а сънародникът му бе оставен непокрит на далечната греда и от въздуха насочи топката към мрежата. Тимът на Клоп продължи да атакува, като се разминаваше с гола. Лерой Фер пък пропусна една от редките възможности за Суонзи.
Гостите бяха тотално повалени в рамките на една минута. Първо Александър-Арнолд направи 3:0, след като се ориентира отлично, открадна топката и веднага стреля, а кълбото се удари в горната греда преди да се озове в мрежата. Секунди по-късно защитата на Суонзи подари топката на Салах, който напредна и намери Фирмино пред опразнената врата.
Голямата преднина позволи на Клоп да извади сравнително рано Салах и Фирмино, като пусна в игра Лалана и Соланке. Това обаче не промени подхода на Ливърпул и атаките към вратата на съперника не спряха. Осем минути преди края Алекс Окслейд-Чембърлейн също се разписа, а Соланке на два пъти се размина с гола.

ЛИВЪРПУЛ - СУОНЗИ 5:0