ЦСКА взе своето от Локо (Пд)

Отборът на ЦСКА надделя с 1:0 срещу Локомотив (Пловдив) в среща от 9-ия кръг на "А" под тепетата и записа 8-ата си поредна победа. С успеха "червените" запазиха преднината си от 3 точки на върха. Голмайсторът на ЦСКА Неи вкара 6-ия си гол в шампионата след точно изпълнена дузпа в 13-ата минута. Нарушението бе отсъдено за фаул на Радослав Анев срещу Георги Илиев.

Като цяло първата част бе равностойна, лишена от 100-процентови голови положения. Най-доброто положение за домакините бе непосредствено след гола на столичани. Даксон изпълни пряк свободен удар в 18-ата минута, топката мина през куп футболист, бе отклонена леко от Милиев, но вратарят на "червените" Ивайло Петров показа фантастичен рефлекс и извади кълбото в корнер. В 34-ата минута опорният халф на ЦСКА Абдер Кабус бе заменен от Маркиньош, след като игра доста безлично до тази минута. В 43-ата минута феновете на "смърфовете" хвърлиха 3 бутилки от минерална вода по страничния съдия Ангелов, след като реферът отсъди спорна засада при атака на "бяло-черните".

След почивката пловдивчани имаха инициативата, а гостите разчитаха на бързи атаки и контрадействия. Много активно отдясно действаше възроденият Флорентин Петре. В 49-ата минута румънецът надтича двама футболисти, навлезе в наказателното поле, но ударът му излезе в аут. Пет минути по-късно Даксон да Силва си извоюва позиция за стрелба, но вратарят Петров за пореден път се намеси стабилно и улови без колебание силния шут, насочен в средата на вратата. В 65-ата минута съдията Стефан Спасов не отсъди дузпа за "червените", която бе по-явна от назначената преди почивката.

Като цяло през второто полувреме обаче домакините имаха териториален превес, но не успяха да пробият отбраната в "червено". Набезите на "смърфовете" често бяха спирани с нарушения пред наказателното поле или от страничния съдия заради засада. Усети се липсата на изявен голмайстор от състава на домакините. В добавеното време резервата Златковски стреля силно от волле, но топката излезе в аут. В 4-тата минута даденото 3-минутно продължение един от най-добрите за ЦСКА в мача - Флорентин Петре, получи втори жълт картон, след като според съдията е забавил изпълнението на странично хвърляне, което бе в полза на домакините.

ЛОКО (ПД) - ЦСКА - 0:1

0:1 - Неи (13-дузпа)

Локо (Пд): Стоян Колев, Радослав Анев, Йордан Mилиев, Ангел Йошев, Даниел Моралес, Красимир Димитров (к) (54 - Горанов), Хейгън (54 - Кики), Илами Халими, Даксон да Силва, Владислав Златинов (65 - Златковски), Мартин Камбуров
ЦСКА: Ивайло Петров, Николай Вуядинович, Кирил Котев, Валентин Илиев, Йордан Тодоров (к), Тодор Янчев, Георги Илиев, Абдер Кабус (34 - Маркиньош), Кевин Амунике (61 - Зе Руи), Флорентин Петре, Неи (87 - Чиликов)

Стадион: "Лаута", Пловдив, 5 хиляди зрители.

СНИМКИ: ГЕОРГИ КАЗАКОВ, SPORTAL.BG