Селта взе дербито на "Риасор"

Отборът на Селта надви като гост Депортиво Ла Коруня в дербито на Галисия от 17-ия кръг на Примера дивисион. Даниел Вас (3) и Яго Аспас (40 и 53) се разписаха за “небесносините”. Точен за Депор беше Флорин Андоне (59).

В третата минута Пионе Систо центрира отляво към втората греда, където Дани Вас изпревари Адриан Лопес и отбеляза. В 15-ата Адриан пропусна да изравни, след като стреля встрани по диагонала. Ла Коруня създаде още две-три добри положения, но вместо да вкара получи гол в края на полувремето. Защитата на домакините допусна фрапантна грешка и подари попадението на тима от Виго. Първо Сидней, после Фабиан Шер сбъркаха, за да поднесат топката на Яго Аспас - 0:2.

В 53-ата Аспас направи 0:3, след като вкара чудесен гол от пряк свободен удар, при който Рубен Мартинес можеше да се прояви и по-добре. В 59-ата Депор върна един гол чрез Андоне, след като Густаво Кабрал се провали в опита си да изчисти. До края на се случи нищо по-интересно и Селта отмъкна точките за "Балаидос".