Серията на Кристъл Палас продължава (видео)

Отборите на Суонзи и Кристъл Палас завършиха наравно 1:1 в мача помежду си от 19-ия кръг на Премиър лийг. Гостите продължават да се изкачват в класирането под ръководството на Рой Ходжсън, след като началото на сезона бе ужасяващо слабо.

Палас могат дори да съжаляват, че не стигнаха до трите точки, тъй като имаха повече положения от съперника. “Лебедите” от своя страна остават на дъното на подреждането и с много поводи за размисъл върху елитния си статут.

След нулево първо полувреме, в което гостите бяха по-активни, Палас получи правото да изпълни дузпа в средата на втората част, след като Рубен Лофтъс-Чийк бе спънат в наказателното поле. Зад топката застана Лука Миливойевич и откри. След попаднието Палас продължи да диктува играта, но противно на показаното на терена домакините вкараха изравнителен гол. Джордан Аю спаси тима си от загуба с отличен далечен удар извън наказателното поле.

Така Кристъл Палас вече осем мача няма загуба и заема 16-о място с актив от 18 точки. Суонзи от своя страна е с пет по-малко на дъното.