Смразяващата серия на УБА продължи и в Стоук - 17 мача без победа

Отборът на Стоук Сити победи с 3:1 Уест Бромич Албиън в мач от 19-ия кръг на Премиър лийг. “Грънчарите” се измъкнаха от тежката ситуация, в която бяха попаднали след три поредни загуби и дишат малко по-леко. УБА пък продължава с ужасяващата си форма и вече цели 17 мача е без победа.

Резултатът бе открит в 20-ата минута, когато Питър Крауч опита да стреля от воле, но ударът му се оказа отличен пас за Джо Алън, който само подложи крак, за да я отклони във вратата. В самия край на полувремето домакините стигнаха до второ попадение. Алън изведе Ерик Максим Чупо-Мотинг зад защитата и камерунецът хладнокръвно преодоля Фрейзър Фостър.

В началото на втората част обаче “дроздовете” намалиха резултата. Саломон Рондон получи отличен пас, който го остави на чиста позиция и прокара топката под Джак Бътланд. Последва натиск на гостите, който на няколко пъти можеше да им донесе изравняване, но нападателите на тима пропуснаха от удобни позиции. Така се стигна до последната минута на мача, когато домакините подпечатаха победата с трето попадение. Чупо-Мотинг нахлу в наказателното поле и намери младия Рамадан Собхи, който на празна врата оформи крайното 3:1.

С победата си днес Стоук събра актив от 19 точки, което му определя 14-а позиция в класирането. УБА от своя страна продължава да не е вкусвал успеха от самото начало на сезона. “Дроздовете” стартираха с две поредни победи и след това нямат радост в следващите си 17 срещи. Така те са предпоследни с 14 точки.