Торино изпусна преднина от два гола

Отборът на Торино не успя да победи слабака СПАЛ в гостуването си от 18-ия кръг в Серия "А". "Биковете" могат много да съжаляват, че не си тръгнаха с трите точки, след като поведоха още в началото на мача с два гола, но допуснаха изравняване.

Още в 1-ата минута Торино откри резултата. Кристиан Молинаро с дълъг пас намери Яго Фалке в наказателното поле и той отблизо засече топката във вратата за 0:1.

В 10-ата минута удар на Даниеле Базели бе избит от защитник, но топката отново се озова във Фалке, който веднага я прати в мрежата за 0:2.

СПАЛ обаче успя да се върне в мача малко преди края на първото полувреме. В 42-ата минута Федерико Вивиани с прекрасно изпълнение от фаул не остави шансове на вратаря за 1:2.

В 68-ата минута домакините получиха и дузпа в своя полза. Удар на Алберто Граси бе спасен от вратаря, а при опита за добавка нападателят бе фаулиран в пеналта. Съдията изгледа ситуацията на запис и посочи бялата точка, а Мирко Антенучи не сгреши за 2:2.

Така СПАЛ излезе от опасната зона и вече се намира на 17-ата позиция в таблицата с 15 спечелени точки. Торино пък изпусна важни точки в битката за класиране в Европа, като тимът се свлече до 11-ото място с 24 точки в актива си.