Икарди развали празниците на Интер

Доскорошният лидер в Серия "А" Интер записа втора поредна загуба в шампионата, като се отдалечи на пет точки от върха в класирането. "Нерадзурите" отстъпиха с 0:1 във визитата си на Сасуоло, след като Диего Фалчинели отбеляза единственото попадение в 34-ата минута с глава.

Капитанът на миланския гранд Мауро Икарди пък пропусна дузпа в 49-ата минута, когато стреля от бялата точка, но Андреа Консили спаси.

Тимът на Лучано Спалети опита да предотврати второто си поредно поражение, но стражът на "зелено-черните" показа отлична форма. Този резултат развали Коледа в лагера на "черно-сините", които до преди седмица нямаха загуба, а сега имат две поредни и едва една точка в последните си три срещи.

Успехът бе трети поред за Сасуоло, който има вече 20 точки.

Сасуоло развали Коледата на Интер@@@Спалети пусна изненадващо Жоао Кансело на мястото на Данило Д'Амброзио в дясната зона на защитата, а последният бе пратен отляво на отбраната. Борха Валеро и Роберто Галярдини бяха опорни полузащитници при наказанието на Матиас Весино. Марсело Брозович пък действаше зад Мауро Икарди, а Антонио Кандрева и Иван Перишич бяха по крилата. Джузепе Якини пък пусна титулярите, които получиха почивка през седмицата в срещата за Купата на Италия. Гол на Диего Фалчинели с глава в 34-ата минута даде аванс на домакините.

Сасуоло развали Коледата на Интер@@@ Нападателят се разписа след центриране на Матео Политано. Бившият играч на Перуджа се превръща в кошмар за "нерадзурите", тъй като миналия сезон отбеляза и двата гола при победата на Кротоне с 2:1 над гранда от Милано на 9 април. Играчите на Спалети играеха повече с топката, но трудно стигаха до опасни положения преди паузата.

Сасуоло развали Коледата на Интер@@@Двете положения на Интер бяха удар с глава на Перишич, който бе избит от Консили спаси, и ситуация, в която Франческо Ачерби се намеси решително. Защитникът изби със сетни усилия топката преди Мауро Икарди да се разпише за 1:1 в 42-ата минута.

Сасуоло развали Коледата на Интер@@@Втората част започна със сериозен натиск на Интер, чийто играчи изпълниха три корнера в рамките на 70 секунди. В 48-ата минута Кансело центрира, Ачерби игра с ръка и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана голмайсторът на първенството Икарди, който стреля по земята, но Консили изби в корнер и запази преднината на Сасуоло. Жоао Миранда и на два пъти Кандрева пропуснаха да изравнят в следващите минути, а Якини бе изгонен от съдията Довери на трибуната в 55-ата минута.

Сасуоло развали Коледата на Интер@@@Интер продължи да атакува, докато Сасуоло също се опитваше да го прави при всяка добра възможност. Самир Ханданович в 82-ата минута остави Интер в мача, като демонстрира отличния си рефлекс. Резервата Едер също имаше две възможности, но стреля лошо. Паоло Канаваро се появи на терена в последните секунди, за да бъде изпратен с аплодисменти от своите тифози, тъй като напуска клуба в посока Китай, където ще играе под ръководството на брат си Фабио Канаваро.

Сасуоло развали Коледата на Интер@@@Интер не успя да стигне до изравнителен гол, което означаваше втора поредна загуба и едва една точка в последните три кръга. Четвъртфиналният сблъсък за Купата на Италия с Милан е след няколко дни - 27 януари, като ще се реши в един мач.