Автобусът на Големия Сам спря и шампионите (видео)

Защитната тактика на Сам Алърдайс отново се оказа успешна, след като Евертън удържа 0:0 с Челси на "Гудисън Парк" и влезе в серия от шест поредни срещи в Премиър лийг без загуба (б.ред. пет тях са именно под ръководството на опитния специалист). Шампионите търсеха попадението през цялото време, но на няколко пъти бранители чистеха топката от голлинията. Джордан Пикфорд спаси всичко възможно, а веднъж и гредата помогна на Евертън.

Голямата новина в състава на Сам Алърдайс беше отсъствието на Уейн Рууни, който е болен. Майкъл Кийн, Фил Ягиелка и Том Дейвис стартираха като титуляри. Антонио Рюдигер започна вместо Кейхил в отбраната на Челси. Алваро Мората пропусна мача заради наказание. В негово отсъствие на върха на атаката бе Еден Азар.

Още във втората минута гостите стигнаха до чиста възможност. Моузес центрира отдясно, но Азар не успя да засече добре от малкото наказателното поле и топката продължи към далечната греда, където бе Алонсо, който обаче стреля встрани. В десетата минута Фил Ягиелка спаси Евертън от сигурен гол, чистейки на два пъти от голлинията след удари на Бакайоко и Вилиан. Няколко минути след това и Пикфорд се намеси, избивайки с една ръка шут на Азар.
Евертън за първи път погледна към вратата на Куртоа в 31-вата минута, когато Том Дейвис стреля по земя от около 25 метра, но топката премина встрани.
Десет минути преди почивката Пикфорд отново се намеси добре, след като изби силен удар на нахлулия в наказателното поле Педро.
В самия край на първото полувреме Евертън имаше много добра възможност. Калвърт-Люин отне от Кристенсен около тъча, след което проби в наказателното поле и вместо да намери Сигурдсон, който бе сам на далечната греда, реши да завърши сам. Ударът му бр блокиран и така талантът опропасти най-чистата възможност за "карамелите" преди почивката.
Още в първите секунди на второто полувреме лондончани създадоха още две чисти ситуации. Пикфорд изби изстрел на Педро, а Уилямс блокира пред голлинията добавката на Алонсо. В 66-ата минута стражът на Евертън за пореден път се намеси, като този път спаси изстрел на Азар по диагонала.
1/4 час преди края и късметът покри домакините, след като Ашли Уилямс опита да пресече с глава центриране на Моузес, но насочи топката към собствената си врата. За негово щастие обаче кълбото рикошира в напречната греда.
Азар и Фабрегас пропуснаха по още една добра възможност за гостите, чиито натиск така и не даде резултат. В добавеното време "карамелите" също стигнаха до една ситуация. Майкъл Кийн засече с глава центриране от корнер, но топката профуча над вратата.
Челси остава на трето място с актив от 39 точки. Евертън е девети с 26 пункта.