Арсенал и Ливърпул не се победиха в луд трилър на "Емиратс" (видео + галерия)

Арсенал и Ливърпул завършиха 3:3 в истински трилър на "Емиратс", който даде началото на 19-ия кръг в Премиър лийг. Двубоят премина през драматични обрати от 2:0 за гостите, до 3:2 за домакините в рамките на само 6 минути, преди Роберто Фирмино да оформи крайното 3:3. Така Ливърпул запази четвъртата си позиция в класирането с 35 точки, докато Арсенал е пети с една по-малко.

Резултатът на "Емиратс" откри Фелипе Коутиньо с глава в 26-ата минута. В 52-ата минута Мохамед Салах удвои. Само минута по-късно Алексис Санчес върна "топчиите" в мача, като намали. В 56-ата минута с далечен удар с левия крак Гранит Джака изравни. Пълният обрат стана факт в 58-ата минута, когато Месут Йозил направи 3:2. В 70-ата минута Роберто Фирмино изравни с топовен удар отблизо, макар Петер Чех да успя да играе с топката.
Арсенал - Ливърпул@@@
Домакините започнаха много амбицирано двубоя и стигнаха до първата си добра възможност още в петата минута, когато Алексис Санчес стреля от фаул, но ударът му не се получи. Отговорът на Ливърпул не закъсня. В 7-ата минута Мохамед Салах проби отляво, но беше блокиран, а след това вратарят Петер Чех улови центрирането от ъглов удар.

Постепенно устремът на “артилеристите” беше укротен и Ливърпул изравни играта. В 16-ата минута перспективна атака на гостите беше спряна от Лоран Косиелни, но напрежението пред вратата на Чех започна осезаемо да се покачва, докато в същото време “артилеристите” трудно излизаха от своята половина. На два пъти в рамките на минута стражът на Арсенал с решителни намеси спаси вратата си попадения след центрирания на Андрю Робъртсън, като във втория случай спаси удар отблизо на Роберто Фирмино.
Арсенал отговори с епизодична атака, спряна от стража на Ливърпул, за да последва още една голяма опасност пред вратата на Чех. Отново Робъртсън центрира, а Фирмино стреля от лявата зона, но встрани. Логичното се включи в 26-ата минута, когато Мохамед Салах проби отляво, опита да потърси Фелипе Коутиньо, но топката се отби в крака на Косиелни и стана много удобна за игра с глава и бразилецът се възползва отлично от ситуацията, като откри резултата на “Емиратс”.

Напрежението пред вратата на Арсенал продължи да е високо и след попадението, като този път и Садио Мане опита късмета си. В 35-ата минута домакините получиха шанс да се върнат мача след пряк свободен удар, отсъден за нарушение срещу Лаказет, но не последва нищо интересно.  В крайна сметка резултатът се запази до края на полувремето, макар Ливърпул да имаше две отлични възможности да направи аванса си по-убедителен. Закономерно футболистите на Арсенал пък бяха изпратени с освирквания на почивката.

Второто полувреме започна така, както завърши първото - с опасност пред вратата на Арсенал, дошла след грешка на Алексис Санчес. В 52-ата минута всичко за Арсенал в този мач изглеждаше свършило, след като Мохамед Салах удвои резултата след поредната мълниеносна контраатака. Голът на египтянина обаче извади Арсенал от унеса и отговорът не закъсня.

Само две минути по-късно обаче Алексис Санчес с глава върна “артилеристите” в мача, след като намали на 1:2. Арсенал заигра вдъхновено и в 56-ата минута Гранит Джака с далечен удар с левия крак изравни. “Артилеристите” продължиха да летят на крилете на вдъхновението и стигнаха до пълен обрат чрез Месут Йозил в 58-ата минута.
Ролите на терена напълно се размениха. Всяка атака на Арсенал носеше опасност, докато Ливърпул срещаше трудности при изнасянето на топката. В 67-ата минута домакините бяха близо до четвърти гол, но топката беше отклонена от крака на Лаказет в опасна близост до вратата. Вместо това обаче се стигна до ново равенство. В 70-ата минута Фирмино беше изведен в наказателното поле пред Чех, стреля мощно и макар вратарят на Арсенал да успя да играе с топката, тя влезе в мрежата му. До края и двата тима се опитаха да стигнат до победата, но пропуски пред вратата ги лишиха. Така в крайна сметка спиращият дъха спектакъл завърши без победител.