Чернокожев и Халкбанк с победа над ПАОК в ШЛ

Волейболният национал Велизар Чернокожев и неговият Халкбанк (Анкара) записаха първа победа в груповата фаза на Шампионската лига. Момчетата на сръбския треньор Слободан Ковач надиграха у дома шампиона на Гърция ПАОК (Солун) с 3:1 (25:21, 24:26, 25:20, 25:22) в среща от 2-ия кръг в Група В на турнира, играна снощи пред над 3000 зрители в зала "Башкент".

Вили Чернокожев влезе за малко като резерва в третия и четвъртия гейм, като изпълни само два сервиса. Най-полезни за Халкбанк станаха кубинецът Фернандо Ернандес с 20 точки (2 аса и 55% ефективност в атака) и сръбският национал Неманя Петруч (2 блока, 1 ас, 50% ефективност в атака и 11% позитивно посрещане) с 20 и 18 точки за победата. За гостите от ПАОК израелецът Александър Шафранович завърши с 16 точки.

Така Халкбанк има 1 победа, 1 загуба и 3 точки. В следващия кръг Чернокожев и съотборниците му са отново домакини, но на финландския Форд Стор Леворанта (Састамала). Мачът е след Нова година, на 17 януари 2018-а (сряда) от 16,30 часа българско време.