Алавес напусна опасната зона (видео)

Представянето на Алавес под ръководството на новия старши треньор Абелардо Фернандес е впечатляващо. Тази вечер отборът надви с 1:0 Малага и за първи път от доста време изплува над зоната на изпадащите. Там обаче останаха гостите, които са на предпоследното 19-о място, с еднакъв актив с последния Лас Палмас.

Първата голова възможност се откри пред Мунир Ел Хадади, който стреля силно с левия крак, но вратарят на Малага Роберто изби с крак. В средата на полувремето при абсолютно идентична ситуация юношата на Барселона отново не успя да преодолее стража на гостите от Андалусия.
Ел Хадади беше в основата на всички интересни атаки на Алавес. Изглеждаше, че крилото ще се превърне в грешник за своите, след като в началото на второто полувреме направи нов пропуск, този път стреляйки в гредата от няколко метра. Бързакът обаче се реваншира в 60-ата минута и с техничен удар след центриране отляво донесе победата на домакините.