Финалистът Айнтрахт (Фр) стигна четвъртфиналите по обиколния път

Финалистът от последното издание на Купата на Германия Айнтрахт (Франкфурт) едва се справи със слабака от Втора Бундеслига Хайденхайм в среща от осминафиналите. Тимът от елита надделя с 2:1 като гост след продължения, след като в редовното време двете нули не бяха променени. Френският нападател Себастиен Алер заби важния гол в 109-ата минута.

Така Айнтрахт се присъединява към Байерн (Мюнхен), Шалке 04, Падерборн 07, Вердер (Бремен), Байер (Леверкузен), Волфсбург и Майнц 05, които също продължават към четвъртфиналите.

Гостите от Франкфурт не подцениха сблъсъка, но се изпотиха доста.
В 17-ата минута съдиите не зачетоха гол на домакините заради много спорна ситуация за засада.
Тимът на Нико Ковач имаше изразено превъзходство преди почивката, но по-големите опасности бяха пред вратата на Лукас Храдецки.
Елитният тим продължи да натиска, но 90 минути не стигнаха за победа и срещата влезе в продължения.
В петата минута на първото от тях Мият Гачинович получи хубав пас от Мариус Волф и вкара, но веднага след подновяването на играта домакините изравниха чрез Марк Шнатерер.
Айнтрахт се докопа до скъпоценното попадение чак в 109-ата минута чрез Себастиен Алер.

ХАЙДЕНХАЙМ - АЙНТРАХТ (Фр) 1:2

0:1 Гачинович (95)
1:1 Шнатерер (96)
1:2 Алер (109)