Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Вердер вкара три, но и съдиите помогнаха по пътя към 1/4-финалите (видео)

Вердер (Бремен) стана петият четвъртфиналист в турнира за Купата на Германия след измъчена домакинска победа с 3:2 над Фрайбург. Отборът от “Везерщадион” беше по-добрият, но до последно трепереше за успеха си. Едно рамо удариха и съдиите, които зачетоха попадение на Филип Баргфреде, независимо че при акцията за него имаше засада на футболиста на Вердер Жером Гондорф, който освен това като че ли извърши и нарушение секунди след това.

Ишак Белфодил и Флориан Кайнц вкараха два гола до 20-ата минута, но типично в свой стил тимът на Фрайбург показа, че не се отказва и Нилс Петерсен намали от редовния си гол от дузпа малко по-късно.

След почивката Филип Баргфреде пак даде аванс на Вердер от две попадения, като това беше най-спорният момент, но реферите си замълчаха.

Новата звезда на гостите Йорик Раве направи интересни финалните акорди на сблъсъка с изстрел в мрежата в 86-ата минута.
В крайна сметка домакините задържаха преднината си и продължават напред.

ВЕРДЕР - ФРАЙБУРГ 3:2

1:0 Белфодил (3)
2:0 Кайнц (20)
2:1 Петерсен (28-дузпа)
3:1 Баргфреде (69)