Емоционално сбогуване на "Аноета" (видео + галерия)

Реал Сосиедад победи Севиля с 3:1 и сложи край на поредицата от 5 мача, в които не успяваше да стигне до трите точки. Двубоят на "Аноета" обаче ще се запомни не с резултата, а с това, че любимецът на феновете на баския тим Карлос Вела изигра последния си мач със синьо-белия екип. Мексиканецът, който ще продължи кариерата си в САЩ, влезе като резерва и отбеляза третото попадение за домакините в 90-ата минута - сбогуване, за каквото всеки футболисти би мечтал.

Преди първия съдийски сигнал Вела се появи в центъра на терена, заедно със съпругата и детето си, за да обере овациите на запалянковците. Нападателят бе бурно аплодиран за 7-те години, които прекара в отбора от Сан Себастиан, а на трибуните бе опънат огромен транспарант с неговия лик. Вела обаче не беше титуляр, а атаката на домакините водеха Аднан Янузай, Вилиан Жозе и Серхио Каналес.Карлос Вела се сбогува с гол с Реал Сосиедад@@@
В 11-ата минута привържениците на домакините започнаха да скандират името на Вела, който играе с №11. Малко след това "Аноета" се зарадва на първия гол в мача. Защитата на Севиля се справи с едно центриране от корнер, но топката остана притежание на баските, а Асиер Ияраменди намери Иниго Мартинес, който с глава простреля Давид Сория. Веднага след попадението защитникът се затича към Вела и го прегърна, а цялата скамейка на Реал Сосиедад ръкопляскаше.Карлос Вела се сбогува с гол с Реал Сосиедад@@@
Постепенно Севиля изравни играта, а в края на полувремето Бен Йедер демонстрира класата си с много красив гол. Бившият нападател на Тулуза на два пъти финтира защитник на домакините, а след удара му топката мина между краката на вратаря Херонимо Руи - 1:1.Карлос Вела се сбогува с гол с Реал Сосиедад@@@
Втората част премина с по-активна игра на баските. Те бяха отборът, който владееше топката и опитваше повече удари, а Севиля заложи на контраатаки. Равенството изглеждаше като най-логичен изход от двубоя, но в 76-ата минута комбинация между резервите Микел Оярсабал и Игор Субелдия завърши с втори гол за Реал Сосиедад. За младия Субелдия това бе дебютен гол в Ла Лига.

Секунди по-късно на терена се появи и Карлос Вела, който замени Серхио Каналес. Мексиканецът имаше огромно желание да отбележи гол на раздяла с Реал Сосиедад и го постигна. В самия край на редовното време тоой получи перфектно подаване от Иниго Мартинес и отблизо опъна мрежата.
След финала на двубоя Вела беше понесен на ръце от съотборниците си, а феновете дълго аплодираха.
Успехът изкачи баските на 8-о място в класирането, колкото имат още Хетафе и Жирона. Севиля е без победа в три поредни мача и заема 5-а позиция в подреждането. В следващия кръг тимът на Едуардо Берицо посреща на Рамон Санчес Писхуан" градския си съперник Бетис, а Реал Сосиедад ще гостува на Леганес.