Рома излетя от Купата на Италия (видео)

Рома отпадна още на осминафиналите в турнира за Купата на Италия. Отборът на Еузебио Ди Франческо отстъпи с 1:2 на Торино и плати скъпа цена за многото си пропуски. Юношата на Лацио Лоренцо Де Силвестри и Симоне Едера бяха точни за гостите, а Патрик Шик вкара почетното попадение за "вълците". При 0:2 Един Джеко пропусна дузпа.

В следващия кръг Торино ще се изправи срещу победителя от двойката Ювентус - Дженоа. Мачът ще се играе на 3 януари.
Рома отново беше без контузените Грегоар Дефрел и Рик Карсдорп, а Един Джеко и титулярният страж Алисон получиха почивка. За първи път след тежката си контузия от края на миналия сезон в титулярния състав се появи Емерсон Палмиери. Триото в предни позиции бе съставено от Патрик Шик, Стефан Ел Шаарауи и Дженгиз Юндер.

Торо излезе в оптимален състав, от който отсъстваха единствено Кристиан Ансалди и бившият футболист на Рома Адем Ляич. Травмата на сръбския национал даде шанс на младока Симоне Едера да стартира от първата минута, след като преди няколко дни се разписа на "Олимпико" срещу Лацио.
Гостите бяха по-добри в началните минути, когато пропуснаха две положения пред вратата на Лукаш Скорупски. Първо опасен изстрел на Мбайе Нианг рикошира в играч на Рома, а след това Андреа Белоти засече с глава центриране от корнер, но топката излезе в аут. Вратарят на "вълците" показа отличен рефлекс, за да се справи с удар на Де Силвестри, а една от малкото хубави атаки на домакините завърши с мощен шут на Ел Шаарауи, попаднал в гредата.

В момент, в който Рома установи превес в средата на терена и Юндер беше близо до гола, такъв падна във вратата на Скорупски. При едно центриране от корнер защитата на "джалоросите" забрави за Белоти и въпреки че неговият удар бе спасен, при добавката нямаше кой да попречи на Де Силвестри да открие резултата. Рома можеше да отоговори веднага, но вратарят на Торо Ваня Милинкович-Савич - брат на звездата на Лацио Сергей Милинкович-Савич, изби коварен удар на Жерсон.
След почивката Рома създаде немалко опасни атаки, но нападателите сътвориха невероятни пропуски. Милинкович-Савич имаше ден и спаси всичко възможно. В 72-ата минута една от редките контри на Торино завари неподготвени бранителите на домакините и Едера се беше точен с глава - 0:2.

Ди Франческо пусна тежката артилерия в лицето на Джеко и секунди след появата си в игра босненецът можеше да върне интригата. Милинкович-Савич обаче спаси изпълнената от него дузпа. Наказателният удар беше отсъден за нарушение на Емилиано Морети срещу Шик, а гостите определено не бяха съгласи с решението на рефера Калварезе.

В 85-ата минута Шик намали с първия си гол за Рома. Чехът овладя топката в наказателното поле и с левия крак я заби в мрежата. До края "вълците" имаха една отлична възможност да стигнат до продължения, но нов удар на Шик беше отклонен в корнер.