Тодор Алексиев и Олимпиакос на 1/8-финалите за Чалъндж къп след "златен" гейм (видео)

Волейболният национал Тодор Алексиев и гръцкият гранд Олимпиакос (Пирея) се класираха за 1/8-финалите в третия по сила европейски клубен турнир Чалъндж къп.

"Червено-белите" паднаха като гости на френския Тур, с националът Светослав Гоцев в състава си, с 0:3 (22:25, 21:25, 20:25) в среща-реванш от 1/16-финалите на турнира, играна снощи пред около 2800 зрители в зала "Роберт Гренон". Така след победата с 3:0 гейма у дома, Олимпиакос допусна да се стигна до т.нар. "златен" гейм. В него, обаче, Алексиев и компания показаха характер и спечелиха с 15:11.

По този начин Олимпиакос успя да се класира за 1/8-финалите на Чалъндж къп, където ги очаква победителя от двойката между португалския Фонте Бастардо (Азорски о-ви) и азербайджанския Локомотив (Баку). Двубоите ще бъдат след Нова година.

Тодор Алексиев изигра поредния си силен за своя тим и стана втори по резултатност с 13 точки (57% ефективност в атака, 40% позитивно и 17% перфектно посрещане) за победата

. Най-полезен за Олимпиакос бе финландският национал Мико Ойванен с 18 точки (2 блока, 1 ас и 41% ефективност в атака) за успеха.

От друга страна Светослав Гоцев игра цял мач за Тур и завърши с 8 точки (4 блока и 50% ефективност в атака).

Латвийският диагонал Херманс Еглескалнс заби страхотните 25 точки (1 блок, 2 аса и 63% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно за победа.