Бетис с първа победа от два месеца (видео)

Бетис определено не се намира в най-добрата си форма, но при гостуването на Малага се наложи с 2:0 и прекъсна негативната си серия. "Зелено-белите" нямаха победа в 6 поредни мача, като за последно спечелиха с 2:0 срещу Алавес преди два месеца. Днес обаче тимът на Кике Сетиен се възползва от шансовете си на "Ла Росаледа" и се изкачиха с цели пет позиции в класирането.

Малага е в по-тежка ситуация, и въпреки че в предишните два кръга взе 4 точки срещу Леванте и Реал Сосиедад, не успява да се измъкне от зоната на изпадащите. Андалуският тим е 19-и и изпреварва опашкаря Лас Палмас само по голова разлика.
Домакините бяха по-активни преди почивката, но удари на Кеко и Борха Бастон минаха покрай гредата. В 24-ата минута Серхио Леон беше изведен в наказателното поле от Хоакин и стреля под плонжа на Роберто - 0:1. Това беше моментът, който сякаш прекърши футболистите на Малага. В края на полувремето те имаха късмет, че съдията Хавиер Алберола отмени гол на Хоакин. Повторенията ясно показаха, че топката е преминала голлинията, но попадението не беше зачетено.
Бетис удвои преднината си в 50-ата минута след асистенция на Антонио Бараган и гол с глава на Виктор Камараса. Не след дълго Адриан Гонсалес от Малага получи директен червен картон.

Севилци заиграха с още по-голямо самочувствие и можеха да спечелят по-убедително, но и това 2:0 беше достатъчно, за да ги придвижи до 9-ото място в таблицата.