Евертън е неудържим при Големия Сам (видео)

Новият мениджър на Евертън Сам Алърдайс продължава да жъне успехи. "Карамелите" обърнаха с 3:1 Суонзи в последен мач от 18-ия кръг на Премиър лийг и се изкачиха на 9-о място в класирането. Гостите поведоха с гол на Лирой Фер в 35-ата минута, но наивни грешки в защитата не им позволиха да стигнат дори до равенство на "Гудисън Парк".

Уейн Рууни пропусна дузпа, но при добавката Доминик Калвърт-Люин изравни, а след почивката Гилфи Сигурдсон беше точен срещу бившия си клуб, за да доближи Евертън до победата. Тя стана факт след гола на Рууни в 73-ата минута, когато нападателят се разписа при втория си опит от бялата точка.
Двубоят започна зле за гостите заради контузията на централния им нападател Уилфред Бони. Той беше заменен от Тами Ейхбрахам още в 5-ата минута, след като получи разтежение. Слаб мач изигра испанският халф Роке Меса, който пропусна едно чисто положение през първото полувреме и направи дузпата, довела до изравнителното попадение точно преди почивката.

Суонзи направи няколко добри атаки през първата част и Лусиано Нарсинг пропусна добра възможност да изведе тима си напред в резултата. Евертън нападаше най-вече по десния фланг, а Аарън Ленън се прояви с много техничен финт срещу Алфи Моусън, но след това стреля неточно. В 35-ата минута Том каръл центрира от корнер и оставеният напълно непокрит Лирой Фер опъна мрежата.
"Лебедите" обаче не съумяха да задържат преднината си дълго. В самия край на полувремето Роке Меса ненужно препъна Ленън в наказателното поле и даде шанс на домакините да изравнят. Лукаш Фабиански усети къде ще бие Рууни и изби топката в гредата, но тя попадна на крака на Калвърт-Люин и той не сгреши.

След почивката Суонзи се срина и пълният обрат беше въпрос на време. В 64-ата минута Рууни подаде на Сигурдсон на левия фланг, исландецът напредна и с прецизен изстрел в далечния удар вкара за 2:1. След попадението той не се зарадва от уважение към бившия си клуб.

Десетина минути по-късно реферът Джон Мос подари дузпа на Евертън. Нарушение на Мартин Олсон срещу Джонджо Кени имаше, но то бе извън наказателното поле. Този път Рууни не сбърка, макар че Фабиански отново докосна топката.
След 12-ата си загуба за сезона Суонзи твърдо е на последното място в класирането. Отборът на Пол Клемънт има само 12 точки и се очертава като основен фаворит за изпадане.