Силна Ели Василева с 17 точки, Динамо (Казан) с 8-а поредна победа в Суперлигата на Русия

Капитанката на националния ни волейболен отбор Елица Василева и нейният Динамо (Казан) постигнаха 8-а поредна и общо 9-а победа в Суперлигата на Русия. Василева и компания надиграха като гости на Ленинградка (Санкт Петербург) с 3:1 (25:21, 25:20, 24:26, 25:19) в мач от 10-ия кръг.

Супер Ели изигра поредния си силен мач за Динамо и стана най-полезна със 17 точки (3 блока, 1 ас, 45% ефективност в атака и 35% перфектно посрещане) за победата. Наталия Мамадова добави още 16 точки (2 блока, 1 ас и 45% ефективност в атака) за успеха. За тима на Ленинградка Юлия Кутюкова също реализира 17 точки.

Така момичетата на треньора Ришат Гилязутдинов останаха начело във временното класиране с 27 точки след 9 победи и 1 загуба, с колкото е и 2-ия Динамо (Москва), но с по-лошо геймово съотношение. В следващия 11-ия кръг Динамо е домакин именно на московския гранд. Дербито е следващия четвъртък (28 декември) от 17,00 часа българско време.

Преди това, обаче, Ели Василева и Динамо ще играят на финалната четворка за Купата на Русия този уикенд (23 и 24 декември). На полуфинала в събота от 17,00 часа българско време Динамо ще спори срещу Протон (Балаково).