Лас Вегас оглави Тихоокеанската дивизия с победа над Флорида

Джонатан Маркесо отбеляза гол и подаде за още два, а Ерик Хаула вкара победната шайба 8:20 минути преди края за успеха на Лас Вегас с 5:2 срещу Флорида в мач от първенството на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). По този начин "Златните рицари" оглавиха класирането в Тихоокеанската дивизия с 44 точки, колкото обаче има и Лос Анджелис.

Нейт Смит, Колин Милър и Джеймс Нийл също се разписаха за Лас Вегас, който подобри домакинския си баланс до 13-2-1 през сезона. "Златните рицари", Ню Йорк Рейнджърс и Тампа Бей водят по този показател в лигата, като и трите отбора имат по 13 победи у дома през годината.

Уинипег е с точка по-малко, но в Централната дивизия, след като победи с 4:0 Сейнт Луис. Патрик Лейн, Марк Шайфел и Джош Морисей се разписаха за успеха над Блус, които са равни на върха с Нешвил, като и двата отбора имат 46 точки. "Хищниците" обаче са с три мача по-малко.

Чикаго има едва 39 точки и е четвърти в Централната дивизия, след като спечели с 4:1 срещу Минесота. Патрик Кейн вкара първите два гола, след което се разписаха още Райън Хартман и Томи Уингълс. Мат Дъмба пък вкара за отбора на Минесота, който е в серия от две загуби след четири поредни победи и изостава с две точки от "Черните ястреби".

Марк Джордано вкара два от четирите гола за Калгари във втората третина, с което "Пламъците" надвиха с 6:1 Ванкувър. Сам Бенет завърши срещата с гол и три асистенции, а едно подаване по-малко записа Марк Яниковски. С това Калгари спечели 37-та си точка в Тихоокеанската дивизия и поведе с три срещу съперника си Ванкувър.