Нов сблъсък между Лудогорец и Хебър - този път за Купата, на живо от Разград със съставите

Краси Георгиев и Равена с втора поредна загуба в Италия (видео)

Волейболният отбор на Бундже (Равена), където играе българският център Красимир Георгиев, допуснаха втора поредна и общо 6-а загуба в италианската Суперлига, след като отстъпиха като гости на Джи Груп (Монца) с 1:3 (25:20, 19:25, 17:25, 21:25) в мач от 12-ия кръг, игран снощи пред над 2100 зрители в зала "Кенди Арена".

По този начин Равена са на 6-о място във временното класиране с 20 точки след 6 победи и 6 загуби, с колкото е и 5-ия Падуа, но с по-добро геймово съотношение. В следващия 13-и кръг, който се явява последен от първия полусезон, Краси Георгиев и съотборниците му са домакини на гранда Сър Сейфти Конад (Перуджа). Срещата е на втория ден от Коледа 26 декември (вторник) от 19,00 часа българско време.

Красимир Георгиев започна като титуляр за своя тим, след което бе сменен във втория гейм от Марко Вители, за да се върне в игра в третата част. Българският център се отчете с 8 точки (4 блока и 44% ефективност в атака). Над всички за Равена отново бе австриецът Паул Бухегер с 24 точки (2 блока, 2 аса и 57% ефективност в атака), но и това не помогна за успеха. За тима на Монца украинецът Олег Плотницкий реализира 22 точки (4 блока, 67% ефекктивност в атака и 26% перфектно посрещане), а чешкият национал Михал Фингер добави още 18 точки (1 блок, 1 ас и 53% ефективност в атака) за победата.