Лион ликува в дербито срещу Марсилия (видео)

Отборът на Лион победи Олимпик Марсилия с 2:0 в голямото дерби на 18-ия кръг в Лига 1. Домакините показаха по-добра ефективност в предни позиции, а и късметът бе на тяхна страна в този мач. Те откриха резултата с куриозен гол на Набил Фекир в 6-ата минута, а след това Мариано Диас удвои в 50-ата. Гостите пък удариха две греди, а на няколко пъти и Антони Лопеш се намесваше решително, за да не се стигне до попадение във вратата му.

За домакините на върха на атаката стартира острието Мариано Диас, който имаше подкрепата от Набил Фекир, Максуел Корне и Хусем Ауар.

За гостите пък Валер Жермен започна като изнесен нападател, а от по-задни позиции действха Флориан Товен, Димитри Пайе и Лукас Окампос.
Лион откри резултата още с първата си възможност. В 6-ата минута домакините получиха фаул на около 25 метра от вратата, Набил Фекир отправи коварен удар, топката тупна пред Стив Манданда, който се намеси доста нескопосано, и кълбото се озова в мрежата зад гърба му за 1:0.
Марсилия обаче можеше да се върне в мача в 13-ата минута, когато Адил Рами отблизо отправи чудесен изстрел с глава и Антони Лопеш трябваше да показва рефлекс, за да опази вратата си. След това Флориан Товен стреля от дистанция, но над вратата.
В 24-ата минута Лион имаше нова голова възможност. Фекир центрира от корнер и Мариано Диас засече топката отблизо, но този път Манданда бе безгрешен и улови пред голлинията.
Гостите обаче също не се предаваха и в 32-ата минута Роландо бе изпуснат след центриране от фаул, той стреля с глава, но над вратата.
В 37-ата минута Лукас Окампос получи прекрасно центриране отляво и стреля от движение, като отново Лопеш с блестяща намеса попречи да се стигне до изравняване на резултата.
В 48-ата минута Лион прати за втори път топката във вратата на Марсилия, но попадението на бе зачетено. Изстрел с глава на Мариано Диас бе спасен от Манданда, а след това Тете довкара отблизо, но се оказа, че е бил в засада.
Все пак две минути по-късно резултатът бе удвоен. Първо Манданда направи блестящо спасяване след удар на Мариано Диас, но атаката продължи и топката отново бе центрирана в наказателното поле, където отново Диас с глава я насочи във вратата за 2:0.
В 70-ата минута Марсилия стигна до едно от малкото си положения през второто полувреме. Гостите си спечелиха фаул пред наказателното поле, но ударът на Димитри Пайе бе доста неточен. В 72-ата минута пък опасен удар по земя на Сансон се отби от гредата.
Лион бе близо до трети гол в 83-ата минута, когато мощен удар на Корне бе спасен от Манданда, а след това Мемфис Депай от добра позиция не успя да насочи кълбото в опразнената врата.
Минута преди края на мача Костас Митроглу получи нелошо центриране в наказателното поле, но с глава стреля над вратата. Минута по-късно мощен удар на Луис Густаво бе спасен от вратаря, а в самия край на мача гостите нацелиха и втора греда, но отново до гол не се стигна и при последвалото разбъркване.
С тази побеза Лион запази 3-ото си място с актив от 38 точки и дръпна с 3 пред днешния си съперник, който се намира на 4-ата позиция с 35 точки.