От припадане на тренировка до герой на терена само седмица по-късно

Отборът на Виляреал надделя с 1:0 при гостуването си на Селта (Виго) в мач от 16-ия кръг на Ла Лига. Попадението днес беше дело на младия Пабло Форналс в 34-ата минута. Халфът пропусна двубоя с Барселона преди седмица, след като припадна на тренировката ден преди срещата. След направените му медицински тестове беше установена хипогликемия (занижени нива на глюкоза в кръвта).

Днес на “Балаидос” “жълтите” на Хави Кайеха бяха по-ефективни и отмъкнаха точките. Даниел Вас (14) и Хозабед Санчес (17) изпуснаха първите положения за “небесносините”. Карлос Бака (16) не беше точен, а в 32-ата Рубен Бланко се намеси след шут на Ману Тригерос. Две минути по-късно Форналс засече центрира на Бака и откри резултата.

През втората част “подводницата” успя да задържи преднината си. В 74-ата Емре Мор нацели гредата. Домакините на два пъти искаха дузпа, но съдията прецени, че няма и при двете ситуации. В 90-ата галиският тим изпусна да вземе точка след лошо излизане на Серхио Асенхо.