Момчетата на Сливнишки герой спечелиха Купа Сливница 2017 (снимки)

Младите надежди на волейболен клуб Сливнишки герой (Сливница) спечелиха първото издание на коледният турнир за прекадети Купа Сливница 2017, който се проведе в зала Арена "Сливница" вчера. Турнирът бе организиран от президента на ВК Сливнишки герой Мартин Стоев и под егидата на Община Сливница и с подкрепата на верига магазини S.L.S., строителна фирма IVBUILD, DJANNI Pizza, Фондация "Играй с Развитие", ASICS България, НЕСТЛЕ, Best Foods и Delta Stock.

В турнира взеха участие четири отбора: домакините от Сливнишки герой, Миньор (Перник), ВА Стойчев-Казийски (София) и Марек Юнион Ивкони (Дупница). По предварителен регламент срещите се играха в схема 2 от 3 гейма, като за всеки спечелен гейм се присъждаше точка, за да се формира крайното класиране. Турнира бе открит от председателят на Общинският съвет в Сливница Марин Павлов, който пожела турнира да премине на високо ниво, както и изказа надежда турнира  да стане ежегоден. Той поднесе и пожелания от кмета на Община Сливница Васко Стоилков, който бе възпрепятстван от служебни дела да присъства в този празничен за спорта ден.

Първият двубой бе отреден за Сливнишки герой и Миньор. Без затруднение водените от Мартин Стоев прекадети на Героя победиха в два гейма с резултата 25:12, давайки силна заявка за първото място в турнира. Последва още една чиста победа, този път за тима на Марек, който победи ВА Стойчев-Казийски с 2:0 (25:23, 25:18), очертавайки другия лидер в турнира. Във втория си мач домакините сразиха ВА Стойчев-Казийски отново с 2:0 (25:12, 25:17) а Марек прегази със същия резултат Миньор (25:13, 25:19).

Така се очертаха двата финални мача. За третото място се изправиха ВА Стойчев-Казийски и Миньор, завършил за Академията с 2:0 (25:23, 25:18), които и заеха третото място. В пряк двубой за първото място се изправиха Сливнишки герой и Марек. Двата отбора изнесоха един страхотен мач в който показаха, че са двата най-добри отбора в югозападна България и не случайно преди две седмици спечелиха регионалният турнир в Перник и се класираха за зоните. В първия гейм сливничани бяха по-добрият тим, и въпреки че до 14-та точка мача вървеше точка за точка, в края му те спечелиха с 25:18. Втората част обаче бе за Марек, които надделяха с 25:19. Така се стигна до тайбрек в който момчетата на Мартин Стоев не сбъркаха и след 15:10 спечелиха първото място.

Така в турнира се получи следното класиране:
1. Сливнишки герой (Сливница)
2. Марек Юнион Ивкони
3. ВА Стойчев-Казийски
4. Миньор (Перник)

С индивидуални награди бяха отличени:
Най-добър нападател: Иван Пенев (Сливнишки герой)
Най-добър разпределител: Валери Тодоров (Сливнишки герой)
Най-добър блокировач: Костантин Нешев (Марек)
Най-добро либеро: Иван Васев (Марек)
Най-добър изпълнител на сервис: Иван Тасев (Марек)
Най-добър посрещач: Ерик Стоев (Сливнишки герой)
Най-добър полезен за отбора си: Спас Стефанов (Сливнишки герой)
Най-полезен играч (MVP) на турнира: Александър Христов (Сливнишки герой)

Наградите бяха връчени от Людмил Найденов - мениджър на Марек Юнион Ивкони, и Илиян Тодоров - собственик на строителна фирма IVBUILD. Специална награда, осигурена от легендата Любомир Ганев, за най-висок състезател в турнира, бе отличен състезателят на Миньор  Любомир Петров, който на 14 години има впечатляващият ръст от 204 см. В заключителното си изказване при закриването на турнира Мартин Стоев изказа своето задоволство от проведеното събитие, благодари на гостуващите тимове, които определи само с една дума – ПРИЯТЕЛИ, почете и спонсорите на турнира, които помогнаха този спортен празник да се случи. На състезатели,треньори и публика пък пожела Весели празници и много други такива събития.

Информация и снимки: Бисер Тодоров