Хебър обърна Миньор при дебюта на Любо Агонцев (снимки)

Волейболният отбор на Хебър (Пазарджик) записа 7-а победа в Суперлигата на България, след като надигра у дома Миньор (Перник) с 3:1 (21:25, 25:10, 25:22, 25:20) в последна среща от 12-ия кръг, играна тази вечер пред около 1000 зрители в зала "Васил Левски".

Така Хебър остава на 5-о място във временното класиране със 7 победи, 5 загуби и 21 точки. Перничани са 10-и с 3 победи, 8 загуби и 7 точки, но и мач по-малко. В следващия 13-и кръг момчетата на Атанас Петров са гости на шампиона Нефтохимик 2010 (Бургас), а Миньор приема лидера Пирин (Разлог).

Гостите от Миньор стартираха силно в първия гехм, успявайки да оформят стабилна преднина от самото начало. "Тигрите" от Хебър не успяха да я стопят и перничани поведоха в резултата след 25:21. Впоследствие домакините се мобилизираха и набраха инерция, спечелвайки втората част с разгромното 25:10. Силната игра на пазарджиклии продължи и в третия гейм, волейболистите на Миньор опитаха да наваксат, но силите им не стигнаха. Ситуацията в четвъртия гейм бе идентична, като към средата перничани дишаха във врата на съперника си, оставайки на точка от него. След това, обаче, Хебър успя да спечели с 25:20 и 3:1.

Дебют за Хебър направи разпределителят Любомир Агонцев, който се представи много добре. Най-полезен за домакините бе резервата Любослав Симеонов с 18 точки (4 блока, 3 аса и 50% ефективност в атака) за победата. Капитанът Мартин Палийски (6 блока!!!, 2 аса и 73% ефективност в атака) и македонският национал Александър Ляфтов (1 блок, 1 ас, 62% ефективност в атака и 61% позитивно посрещане) за успеха. За тима на Миньор Георги Стоянов завърши с 11 точки.

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - МИНЬОР (ПЕРНИК) 3:1 (21:25, 25:10, 25:22, 25:20)
ХЕБЪР: Любомир Агонцев, Петър Бъчваров 3, Александър Ляфтов 15, Мартин Симеонов 12, Венцислав Трифонов 7, Мартин Палийски 16 - Ивайло Лалов-либеро (Любослав Симеонов 18, Костадин Бишуров, Иван Тасев 1, Дафин Коцаков-либеро)
Старши-треньор: АТАНАС ПЕТРОВ
МИНЬОР: Павел Иванов 3, Иван Дамянов 4, Пламен Драгиев 7, Ивайло Иванов 9, Кристофър Петров 10, Стефан Чавдаров 9 - Методи Методиев-либеро (Божидар Славчев, Мартин Цветков, Георги Стоянов 11, Виктор Костадинов)
Старши-треньор: ПЕТЬО ДРАГИЕВ.

Статистика: Кирил Донев (скаутмен на Хебър)