Хъдърсфийлд с втора победа като гост

Хъдърсфийлд записа втора победа като гост в Премиър лийг, след като разгроми с 4:1 Уотфорд на "Викъридж Роуд". Елиас Качунга откри резултата в шестата минута с първия си гол във Висшата лига. Той вкара отблизо, след като отбраната на домакините не успя да изчисти топката след един корнер пред вратата на Аурелио Гомеш. В 23-ата минута Аарън Мууй удвои, засичайки много добро центриране на Колин Куанер. Капитанът на "стършелите" Трой Дийни получи директен червен картон в 33-ата минута.

След почивката Лоран Депоатр (50') направи преднината на гостите класическа, след като се възползва максимално от подхлъзване на Холебас. Джонатан Хог възстанови численото равенство в 61-вата минута, когато получи втори жълт картон. Абдулай Дукуре реализира почетното попадение за Уотфорд със страхотен удар от 25 метра. Минута преди края Аарън Мууй изпълни точно дузпа за крайното 1:4.

Интересното е, че Уотфорд в трети пореден мач завършва с човек по-малко.

Хъдърсфийлд е на 11-о място с актив от 21 точки. Уотфорд има една повече.