Нов провал за Валенсия

Тимът на Валенсия претърпя поражение с 1:2 при гостуването си на Ейбар в мач от 16-ия кръг на испанското първенство. И трите попадения бяха реализирани след почивката, като Такаши Инуи даде аванс на Ейбар в резултата в 49-ата минута. В 57-ата Санти Мина с шут от непосредствена близост изравни, а три минути преди края Жоан Жордан донесе победата на домакините с удар с глава.

Ейбар е седми в класирането с 21 точки, докато Валенсия заема втора позиция с 33, но още тази вечер “прилепите” може да бъдат изместени от Атлетико Мадрид, който приема Алавес. Лидерът Барселона, който е с 39 точки, утре приема Депортиво Ла Коруня.