Халкбанк на финал за Купата на Турция

Волейболният шампион на Турция Халкбанк (Анкара), където отскоро играе и българския национал Велизар Чернокожев, се класирах за финала на турнира за Купата на страната. Волейболистите на Халкбанк биха без проблеми Истанбул ББ с 3:0 (25:18, 25:22, 25:19) във втория полуфинал от финалната осмица на турнира, игран този следобед пред около 1000 зрители в Шанлъурфа.

Така Халкбанк се класира за финалa за Купата на Турция, където ще се опита да спечели трофея за рекорден 7-и път в историята си и първи от 2015 година насам. На финала Халкбанк ще играе срещу Малийе Пиянго (Анкара), който надигра Инегьол Беледийе (Бурса) също с 3:0 гейма в първата полуфинална среща по-рано днес. Големият финал на турнира е утре (17 декември) от 13,00 часа българско време.

Вили Чернокожев бе в групата на Халкбанк за мача, но така и не се появи в игра. Най-полезен за шампионите пък бе кубинецът Фернандо Ернандес с 15 точки (3 блока и 46% ефективност в атака) за победата. За тима на Истанбул ББ Серхат Чошкун завърши с 11 точки.