Република Корея защити титлата си в първенството на Източна Азия

Република Корея разгроми Япония с 4:1 и спечели първенството на Източна Азия по футбол, след като Ким Шин-ук вкара два гола за победителите. Юи Кобаяши даде преднина на японците, които са домакини на финалния турнир, след като се разписа от дузпа само три минути след началото на мача. Но корейците вкараха 10 минути по-късно за 1:1, когато Ким Шин-Ук се разписа с глава, засичайки центриране на Ким Чжън-су от ляво.

Чжън У-Юн вкара за 2:1 в 23-ата минута, разписвайки се директно от фаул от 20-ина метра. Още в 35-ата минута отборът на Република Корея вече водеше с 3:1, след като Шин-У вкара втория си гол в мача, разписвайки се с удар извън наказателното поле. Крайното 4:1 за гостите оформи Ли Чжае-сун, който стреля от свободен удар, топката рикошира в Кобаяши и се спря в мрежата. Така Република Корея успешно защити титлата си на региона Източна Азия с втората си победа във финалката 4-ка, а също така нанесе и най-тежката домакинска загуба на Япония от този съперник от 1954-а година насам. Тогава в първата международна среща на двете страни корейците бият с 5:1 в Токио.

Иначе и двата отбора ще имат шанса да се покажат в най-добрата си светлина на Световното първенство в Русия догодина. По-рано днес в мач за 3-ото място воденият от Марчело Липи отбор на Китай го зае, след като завърши 1:1 с тима на КНДР. В 28-ата минута Въй Шънхао откри резултата за китайците, като се разписа за втори път в третия си мач с националната фланелка. Чжон Ил Гуан изравни от фаул за КНДР девет минути преди края на редовното време.