Атомното трио на ПСЖ се развихри, а костенурките нинджа нахлуха на терена (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен победи с 4:1 като гост Рен в мач от 18-ия кръг на Лига 1. Страхотен двубой направи атомното трио в нападението на парижани - Неймар, Килиан Мбапе и Единсон Кавани, като всички попадения бяха изработени от тримата.На два пъти се разписа бразилецът, а по един гол добавиха другите двама. За домакините почетното попадение бе дело на Фирмин Ндомбе, а в края на мача Уахби Хазри пропусна дузпа за бретанците. Двата тима приключиха срещата с по един човек по-малко, след като Бенжамен Андре и Преснел Кимпембе получи червени картона за две официални предупреждения.

Любопитен момент в мача бе нахлуването на терена на двама привърженици, облечени като костенурките нинджа. Леонардо и Рафаело от любимото на милиони анимационно филмче навлязоха на игрището, за да поздравят играчите след третия гол за парижани. Дани Алвеш и Килиан Мбапе се включиха в забавата и присъединиха “костенурките” в радостта си.

Резултатът бе открит още в четвъртата минута. Тогава Мбапе и Верати направиха двойно подаване по десния фланг и младокът центрира по земя към Неймар, който на празна врата реализира за 1:0 в полза на ПСЖ. В 17-ата минута ролитя бяха разменени. Неймар получи по левия фланг и изведе на чиста позиция Мбапе, който без да срещне съпротива удвои.
В началото на втората част Рен се върна в мача. След един корнер Морган Амалфитано стреля с глава, топката се отклони от гредата, но се озова право на пътя на Ндомбе, който реализира. Ентусиазмът на домакините обаче скоро бе секнат, тъй като те останаха с човек по-малко. В 64-ата минута Андре получи втори жълт картон и трябваше да напусне предварително срещата.
В 75-ата минута ПСЖ вкара трети гол. Неймар изведе зад защитата Кавани и уругваецът прехвърли вратаря Томаш Кубек. След това попадение на терена се появиха "костенурките". Веднага след подновяването на играта гостите стигнаха до четвъртри гол. Мбапе получи топпката отдясно и прострелното му центриране бе засечено от Неймар на задната греда.
В края на мача Рен получи право да изпълни дузпа, след като Кимпембе спъна Джеймс Леа-Силики и получи втори жълт картон. Хазри застана зад топката, но я прати над вратата. Така ПСЖ се поздрави с комфортна победа над един от коравите тимове е шампионата.
В класирането Пари Сен Жермен продължава да е убедителен лидер с актив от 47 точки - девет повече от втория Монако. Рен от своя страна остава шести с 25 точки.