Челси намери начин да преодолее Форстър и настигна Юнайтед

Челси постигна трудна победа с 1:0 над Саутхамптън на "Стамфорд Бридж", благодарение на което се изравни по точки с Манчестър Юнайтед на второто място във временното класиране. Маркос Алонсо вкара единственото попадение в добавеното време на първата част, когато изпълни чудесно пряк свободен удар, с който преодоля направилия много силен мач Фрейзър Форстър.

Само една промяна беше направил в своя състав Антонио Конте - Гари Кейхил започна вместо Антонио Рюдигер. Алваро Мората остана на скамейката за началото.

Чарли Остин и Вирджил ван Дайк бяха сред резервите на Саутхамптън. Маноло Габиадини, Уесли Хут, Пиер-Емил Хьойберг, Джeймс Уорд-Праус, Нейтън Рeдмънд и Джак Стивънс стартираха за "светците".
Домакините доминираха тотално през първата част, но добрите намеси на Фрейзър Форстър задържаха "светците" в мача. Стражът спаси удари на Алонсо, Кейхил, Канте и Вилиан. Шут на Педро пък рикошира в гредата. В добавеното време на първата част Форстър обаче сгреши, след като първо не построи добре стената за един пряк свободен удар, а след това не успя да стигне и до перфектно насочената топка от Алонсо, който я завъртя покрай стената - 1:0.
В 62-рата минута Чарли Остин, който се появи на терена секунди преди това, бе много близо до изравнителния гол, след като бе изведен сам срещу Тибо Куртоа, но стражът на Челси се намеси великолепно и изби.
20-ина минути преди края Фабрегас вкара за втори път топката във вратата на Форстър, но попадението правилно бе отменено заради засада на Азар, който му асистира. Малко след това Алонсо отправи страхотен шут от 25 метра, но Форстър отново спаси.
Последва нова намеса на вратаря - този път след удар на Мората. След това малко не достигна на Алонсо да засече центриране на Моузес.
В 76-ата минута Остин отново излезе очи в очи с Куртоа, но за втори път не успя да го преодолее. Две минути след това Фабрегас изпълни бързо фаул, след който топката премина на сантиметри встрани.
До края Форстър спаси и удари на Бакайоко и Фабрегас.
Това бе осма победа за Челси в последните десет мача. Лондончани имат вече 38 точки - колкото и Манчестър Юнайтед, който утре гостува на УБА.