Минимален успех върна Арсенал в четворката (видео)

Арсенал спечели с 1:0 домакинството си на Нюкасъл и се изкачи временно на четвърто място в класирането. Единственото попадение в мача бе дело на Месут Йозил, който се разписа в 23-ата минута. Лондончани доминираха през цялата среща, като изпуснаха поредица от положения. Това остави “свраките” в мача до последния момент, като отборът на Рафаел Бенитес стигна до някои реални възможности за изравнителен гол.

Още от първите минути Арсенал натисна и започна да създава положения пред вратата на Роб Елиът. Въпреки това неговият колега Петър Чех трябваше да се намесва в петата минута след удар с глава на капитана на гостите Ласелс. Последва серия от опасни атаки на лондончани. След удар на Лаказет топката стигна до Белерин, но той от прекрасна позиция в наказателното поле не успя да реализира.

При следващата атака Алексис Санчес не успя да стреля добре след комбинация между Лаказет и Йозил. В 13-ата минута пък младия защитник Айнсли Майтленд-Нилс проби през центъра и отправи изстрел, но топката мина встрани от вратата. Последва кратък период, в който Арсенал леко намали темпото, за да се стигне до 23-ата минута, когато откри резултата. Удар на Санчес бе блокиран, топката се върна към Йозил, който с красив удар от воле я прати в мрежата.

След половин час игра Джака получи пространство на границата на наказателното поле. Швейцарецът имаше време да се нагласи и отправи силен, нисък удар, който мина на сантиметри от лявата греда на Елиът. Малко по-късно Лаказет се освободи от бранител на съперник, след това опита да стреля, но Ласелс успя да избие.

Арсенал продължи да доминира и след почивката. Иуоби направи отличен пробив, но ударът му бе след рикошет и вратарят на гостите успя да спаси. В 55-ата минута Чех се намеси след изстрел на Мърфи. Тимът на Венгер пък за пореден път демонстрира колко неефективен е, като пропиляваше възможностите си. Техничен опит на Лаказет прати топката над вратата.

В игра се появи Оливие Жиру и за няколко минути създаде хаос в отбраната на Нюкасъл. “Свраките” отговориха с две добри положения, след които Хоселу и Перес не бяха толкова далеч от изравняване.

АРСЕНАЛ - НЮКАСЪЛ 1:0
1:0 - Йозил (23)