Дузина поредни победи за Хюстън (видео)

Поредните победи на Хюстън вече са 12, след като Рокетс се справиха със Сан Антонио в голямото дерби на Тексас и спечелиха със 124:109. Домакините имат общо 23 победи и едва 4 загуби през сезона до момента, докато Спърс са с 19 успеха и 10 поражения.

Джеймс Хардън и Крис Пол вкараха по 28 точки за победителите, но Хардън стреля 6/18 от игра, като вкара само 2 тройки от 11 опита. Атакуващият гард направи 6 асистенции, овладя 7 борби и отне 2 топки, реализирайки 14/16 от наказателната линия. Пол пък направи 8 асистенции и отне 7 топки от играчите на Сан Антонио.

Рокетс влетяха ударно в мача с 31:16 след първата четвърт, а тази основа се оказа напълно достатъчна за нов успех за състава на Майк Д’Антъни. Настоящата серия от победи е четвъртата най-дълга в клубната история.  Цялата стартова петица на Хюстън завърши с двуцифрени точкови показатели, а Ерик Гордън добави 14, влизайки като резерва. Домакините вкараха 18 тройки от 50 опита и направиха само 13 грешки, като 8 от тях бяха дело на Хардън (5) и Пол (3).

ЛаМаркъс Олдрдиж бе най-резултатен за Сан Антонио със своите 16 точки. Жофре Ловерн реализира 14, а Пати Милс - 13. Кауай Ленърд записа 12 точки за 17 минути игра, а Давис Бертанс също вкара 12. Брин Форбс бе единственият играч на Грег Попович, който игра 30 или повече минути, а до него се доближи единствено ЛаМаркъс Олдридж, играл 27. Поп завъртя състава си така, че почти никой не игра повече от 20 минути.