Борусия (М) остави Хамбургер в зоната на здрача (видео)

В последния си шампионатен мач за 2017 година Борусия (Мьонхенгладбах) постигна домакинска победа срещу Хамбургер ШФ с 3:1. "Жребчетата" бяха на път да изпуснат трите точки в двубой, в който доминираха, но с две попадение за 5 минути на Рафаел сломиха съпротивата на гостите.

Борусия поведе в 9-ата минута след хубава комбинация между Рафаел и Торган Азар, завършила с точен изстрел на брата на звездата на Челси Еден Азар. Хамбургер атакуваше рядко, но в 17-ата минута само добрата намеса на Ян Зомер попречи на Филип Костич да възстанови равенството.
Андре Хаан също беше близо до гола за Хамбургер, а в 38-ата минута гредата помогна на гостите след силен шут на Михаел Кюзанс. Оскар Венд също опита да изненада Кристиан матениа от далечна дистанция, но топката мина на сантиметри от целта.

Борусия имаше надмощие и в началото на втората част, когато Азар се озова очи в очи с Матениа. Белгиецът реши да заложи на силата и сбърка. В 53-ата минута домакините загубиха топката в средата на терена и последва перфектно подаване на Аарон Хънт към Хаан, който наказа бившия си тим - 1:1.

Наставникът на Борусия Дитер Хекинг усили атаката с включването на Винченцо Грифо и бившият футболист на Фрайбург имаше основна заслуга за победата. Грифо даде отличен пас на Рафаел и в 74-ата минута домакините отново излязоха напред, а в 79-ата минута бразилецът се разписа за втори път, възползвайки се от асистенция на Азар.
Загубата остави Хамбургер на 16-ото място с 15 точки, но ако Вердер (Бремен) победи Майнц 05 утре, съставът на Маркус Гисдол ще се смъкне с една позиция надолу. Борусия пък поне за няколко часа се настани в Топ 4.