Пламен Илиев направи дузпа, но отборът му се добра до ценна победа (видео)

Вратарят на националния отбор на България Пламен Илиев допусна груба грешка в мача на своя Астра срещу бившия си тим Ботошани от 22-ия кръг на румънското първенство, но тя не се оказа фатална, защото домакините спечелиха с 2:1. Бившият страж на Левски направи дузпа, от която Ботошани израавни, а по това време Астра вече беше с човек по-малко. Въпреки всичко, домакините стигнаха до трите точки с попадение на Клаудиу Белу в 85-ата минута.

Двубоят започна перфектено за Астра и още в 9-ата минута отборът на бившия старши треньор на ЦСКА-София Едуард Йорданеску получи дузпа, която Александру Йоница реализира. В средата на полувремето Анатоле Абанг ритна лошо в коляното противников футболист и получи червен картон, оставяйки домакините в намален състав.

В 62-ата минута Пламен Илиев изпусна топката и в опита си да я улови повторно, събори играч на Ботошани. Реферът посочи бялата точка, а Михай Роман вкара за 1:1. Малко след това Илиев се реваншира с две блестящи спасявания.

Развръзката настъпи в 85-ата минута, когато Белу остана на празна врата и донесе победата на Астра. Благодарение на успеха днес, тимът от Гюргево измести Ботошани от 4-ото място в класирането. Начело е ЧФР Клуж с аванс от 5 точки пред Стяуа.

АСТРА - БОТОШАНИ 2:1
1:0 А. Йоница (9) д.
1:1 М. Роман (63) д.
2:1 К. Белу (85)