Пирин измъкна драматична победа над Черно море

Мъжкият волейболен отбор на Пирин (Разлог) продължава да е едноличен лидер в Суперлигата на България, след като измъкна много драматична 11-а победа. Воденият от треньора Северин Димитров тим буквално оцеля като гост на Черно море (Варна) и се наложи с 3:2 (25:22, 19:25, 23:25, 26:24, 15:12) в среща от 12-ия кръг, играна тази вечер.

Така разложани водят във временното класиране с 11 победи, 1 загуба и 29 точки. Черно море пък остава на 9-о място с 4 победи, 8 загуби и 14 точки. В следващия 13-и кръг Пирин гостува на Миньор (Перник), докато варненци са гости на аутсайдера Арда (Кърджали). Мачовете са в петък (22 декември).

Срещата в Морската столица започна с леко предимство за тима на Пирин. Те, обаче, изпуснаха преднината си и сами си усложниха живота. Въпреки, че волейболистите на Черно море се върнаха в първия гейм и дори дръпнаха напред в резултата при 16:15, разложани поведоха с 1:0. Във втората част момчетата на Виктор Карагьозов диктуваха темпото и без проблем изравниха резултата. Третият гейм беше оспорван, но в крайна сметка Черно море го спечели. Волейболистите на Пирин се събудиха в четвъртата част и с огромни усилия успяха да пратят мача в тайбрек, в който надделяха над варненци.