Аякс си върна второто място с бой по Екселсиор

Отборът на Аякс си върна второто място в Ередивизий в Холандия. Грандът от Амстердам се наложи с 3:1 над Екселсиор в двубой от 16-ия кръг.

Резултатът за домакините на “Амстердам Арена” откри Сим де Йонг в 23-ата минута. Гостите обаче съумяха да възстановят равенството в 40-ата минута с гол на Майк ван Дуйнен и полувремето завърши при този резултат.

През втората част обаче Аякс натисна и успя да стигне до победата. В 57-ата минута домакините получиха дузпа, а Каспер долберг реализира от бялата точка. В 86-ата минута пък Хаким Зиеч сложи точка на спора за крайното 3:1.

С този успех Аякс отново е 2-ри с 35 точки, но изостава на 5 от лидера ПСВ Айндховен. Екселсиор пък се намира на 12-ото място със 17 спечелени точки.