Лацио си уреди среща с Фиорентина на 1/4-финала

Лацио очаквано се класира на 1/4-финал за Купата на Италия. Тази вечер “Орлите” победиха с 4:1 втородивизионния Читадела и си осигуриха среща с Фиорентина в следващата фаза.

Чиро Имобиле откри резултата в 11-ата минута. Той напредна на скорост, финтира вратаря и отбеляза, въпреки усилията на защитник да избие пред голлинията.

В 24-ата минута Фелипе Андерсон удвои. Той получи страхотен извеждащ пас и хладнокръвно вкара през краката на вратаря.

Резултатът стана класически в 36-ата минута, когато след центриране от корнер Уолъс с глава порази вратата на Читадела.

Гостите се върнаха в мача с гръб и трясък. В 41-ата минута Паоло Бартоломе изпълни фаул и с бомбен шут от около 30 метра не остави шансове на Томас Стракоша, вкарвайки страхотен гол.

В 87-ата минута Чиро Имобиле оформи крайния резултат на мача. Той бе изведен от Лукас Лейва и тахнично прехвърли вратаря за крайното 4:1.