Дяков: Рядко говорим за съдиите, но съм много огорчен

Халфът на Лудогорец Светослав Дяков изрази разочарованието си от решението на Георги Кабаков да не изгони защитника на ЦСКА-София Александър Барт за нарушението срещу Върджил Мисиджан през второто полувреме. “Червените” впоследствие спечелиха с 2:1 и се класираха за полуфиналите в турнира за Купата на България.

“Бушуват емоциите, разочарован съм от мача, защото не заслужавахме да го загубим. Имаше доста сериозни несправедливости на терена. Един от най-добрите съдии, може би най-добрият, допусна фрапантна грешка.

Лудогорец рядко си позволява да говори за съдиите, но днес съм много огорчен от ситуацията с Мисиджан. И съдиите може да си изпуснат нервите, трябва да ги оставим на спокойствие, но футболът трябва да победи в крайна сметка.

В първите 20-ина минути бяхме неориентирани, после нещата си дойдоха на мястото. Толкова фрапантна грешка обаче наистина може да обърне мача, не си спомням съперникът да е създал някакво положение след първия гол, освен в последните пет минути.

Щастлив съм, когато има толкова публика, това ме кара и мен, и всички нас, да даваме всичко от себе си.
Трудно се играе в сгъстен цикъл, но ние имаме достатъчно футболисти. Две неточности ни костваха двата гола, но да не забравяме, че ние сме шампиони”, каза Дяков.