Спас Делев титуляр при победа на Погон

Българският национал Спас Делев бе титуляр за тима си Погон (Шчечин) при победата с 3:1 срещу Лехия (Гданск) в мач от 20-ия кръг на полската Екстракласа. Делев остана на терена до 77-ата минута, когато бе сменен от Хюберт Матиния, като в този момент резултатът вече бе 0:3.

Два гола за Погон отбеляза Адам Фраджак (17, 72-д), а едно попадение добави Якуб Пиотровски (33). За домакините от Гданск точен бе Марко Пайшао в 84-ата минута.

Делев и компания все още са на последното 16-о място в класирането с едва 14 точки - 5 по-малко от предпоследния Краковия. Лехия (Гданск) заема 10-о място с 24 точки, а лидер е Легия (Варшава) с 38 точки, пред Гурник (Забже) и Ягиелония с по 36.