Ефектът "Миротич" продължава за Чикаго (видео)

Чикаго постигна четвърта поредна победа след 103:100 над гостуващия Юта. Никола Миротич завърши с 29 точки и 9 борби, а Робин Лопес допринесе с 16 точки. Така добрата серия на Булс след завръщането на Миротич след контузия продължава с пълна сила - тимът няма загуба откакто испанското крилото отново е в състава на Фред Хойберг.

В четирите мача, които е изиграл досега, Миротич показва впечатляваща форма с 19.5 точки, 5.8 борби и 52.2% успевеамост от тройката. Иначе при успеха срещу Джаз цялата стартова петица на Чикаго завърши с двуцифрени точкови показатели.

Новобранецът Донован Мичъл наниза 32 точки за Юта при четвъртата поредна загуба на отбора. Формата на "джазмените" далеч от дома е ужасяваща с едва две победи в дванадесет мача.