ЦСКА-София и реферите изхвърлиха Лудогорец - невиждана съдийска гавра опорочи мача (видео)

ЦСКА-София е третият полуфиналист за Купата на България, след като надигра с 2:1 Лудогорец на стадион "Българска армия".

Николай Бодуров откри резултата в 9-ата минута, а Козмин Моци изравни в 34-ата минута от дузпа. Редовното време завърши 1:1, а в началото на първото продължение Кирил Десподов вкара втори и победен гол за червените.

С основна заслуга за поражението на разградчани обаче бяха Георги Кабаков и неговите помощници, които тотално компрометираха двубоя. Главният съдия спести четири червени картона на футболисти на домакините, но за сметка на това правилно изгони Натанаел с директен червен картон в 110-ата минута. Тогава същото трябваше да стори и с Десподов, който в тази ситуация първи удари бразилеца в лицето, но Кабаков се направи, че не го видя. Преди това, в средата на втората част, за идентично положение съдията спести червен картон и на Тиаго, който удари в лицето противников играч.

Върха на съдийските грешки обаче бяха други две ситуации. В 48-ата минута Барт, който бе последен в отбраната, тушира откъсналия се сам срещу вратаря Мисиджан, предотвратявайки голова атака, но видя само жълтия цвят на картона. В 71-ата минута пък Лукоки вкара с глава, но попадението бе отменено. Повторенията показаха, че ситуацията е изключително спорна и по-скоро зеленият нападател бе на една линия със защитник на червените.

Червен картон можеше да види и Фернандо Каранга, който в 35-ата минута показа среден пръст на съдията.

За отбелязване е, че в 115-ата минута Кабаков трябваше да изгони още един играч на гостите - Върджил Мисиджан, който извърши много груб фаул срещу Кулма, но се размина само с жълт картон.

Иначе ЦСКА-София започна по-добре срещата и логично поведе, но след 25-ата минута отстъпи инициативата. Така бе до изтичане на редовното време, но фрапантни пропуски направиха Лукоки и Марселиньо.

Червените откриха резултата още в 9-ата минута, когато Николай Бодуров се пребори с Марселиньо и Анисе, напредна с топка в крака и след шут от над 30 метра вкара на намесилия се не много убедително Хорхе Броун.

След попадението разградчани натиснаха съперника, но следващото чисто голово положение отново бе в полза на червените. В 23-ата минута Лое стреля с глава след центриране от фаул, но Броун този път реагира добре и изби в корнер. Три минути по-късно Каранга изведе добре Десподов отдясно, но нападателят стреля слабо и изпрати топката в тъч.

В 34-ата минута Лудогорец изравни след груба грешка в отбраната на домакините. Тогава червените не успяха да изнесат топката, която Марселиньо "открадна", озова се сам срещу вратаря в наказатлното поле и Дюлгеров се хвърли отзад за да го събори. За нарушението бранителят получи жълт картон, а Козмин Моци вкара от дузпа.

Минута по-късно ЦСКА-София можеше отново да излезе напред в резултата, когато Вандерсон демонстративно отказа да се върне и да помогне на Натанаел, което спомогна на домакините да осъществят изключително опасна атака, но тя завърши с пас на Каранга към Дюлгеров, който бе в засада.

Малко по-късно реферът Георги Кабаков предупреди Дюлгеров, че ще го изгони при поредно нарушение на защитника, който вече получи жълт картон при ситуацията за дузпата.

В 44-ата минута бомбен шут на Горалски от 25 метра бе спасен от Черниаускас, а малко след това Кабаков даде край на първата част.

След почивката Лудогорец излезе преобразен и през втората част тотално надигра своя опонент. В 48-ата минута Кабаков спести нарисуван червен картон на Александър Барт, който тушира с две ръце откъсналия се фронтално сам срещу вратаря Мисиджан.

Десет минути по-късно Марселиньо изведе Лукоки, който прехвърли излезлия да го пресрещне Черниаускас, но за късмет на домакините топката тупна на тревата, след което, поради лошия терен, отскочи повече, отби се в напречната греда и се върна на терена.

В 71-ата минута Мисиджан изведе Марселиньо сам срещу вратаря, но Черниаускас спаси шута на бразилеца. Секунди по-късно Лукоки вкара с глава след центриране на Мисиджан, но реферите отмениха попадението поради изключително спорна засада.

В 80-ата минута Броун допусна втора много груба грешка, но домакините като по чудо не вкараха втори гол, тъй като Натанаел изчисти акробатично пред голлинията.

До края на редовното време не се случи нищо интересно и двата отбора трябваше да играят продължения. Така се стигна до 96-ата минута, в която Каранга изведе Десподов, който бе изпуснат от Натанаел, и нападателят на ЦСКА-София реализира сам срещу вратаря за 2:1.

В 101-ата минута и ЦСКА-София поиска дузпа при единоборство между Каранга и Пластун, но реферът остана безмълвен.

В 110-ата минута Натанаел и Десподов си размениха по един удар при спряна игра. Кабаков трябваше да изгони и двамата, но показа директен червен картон само на бранителя на разградчани. Това бе втори подобен спестен червен картон на играч на домакините, тъй като в средата на втората част Тиаго удари по същия начин състезател на орлите.

В 114-ата минута и Мисиджан трябваше да получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Кулма, но реферът го декорира само с жълтия цвят.

Секунди след това съдиите продължиха гаврата с Лудогорец, когато спряха опасна атака на Лукоки с несъществуваща засада, покрита поне с метър от Недялков.

В заключителните секунди на второто продължение гостите се оголиха, оставяйки само Пластун в отбрана и пред домакините се откриха 2-3 изключително изгодни положения за трети гол, но те не ги отиграха добре и Броун успя да спаси.

ЦСКА-СОФИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 2:1